Milyen a jó (Gamer) konfiguráció?
Nos ez egy örök kérdés: nap, mint nap, illetve személytől, elvárástól függően változik.
Pont emiatt csupán alap dolgokról lesz szó, nem márka/termék elemzésről.
Otthoni / multimédiás / irodai konfiguráció:
- Alaplap: a csatlakozókhoz megfelelő, nem feltétlen bővíthető, olcsóbb alaplap
- Processzor: 2 magos nem túlerős, ár/érték arányban helytálló, pl.: Intel Celeron Sandy Bridge Dual Core, azt pedig mindenki maga döntse el, hogy Intel-t vagy AMD-t vesz, ugyan manapság az Intel felkapottab, kicsit talán jobb is (ez ennél a konfignál nem számít), de az AMD-nek is jó a teljesítménye, viszont olcsóbbak!...
- Videokártya: ugyan elegendő volna 256MB is, inkább 512MB-ot ajánlok, ha nincs aktívan játékra használva, akkor ennyi bőven elég
- Memória: legalább 4GB
- Merevlemez: ez nagyon relatív, ki, hogy, mennyire használja a gépét... Árban a 320GB és az 500GB közt van nagy különbség, az 1TB csupán (átlag) pár ezerrel drágább az 500GB-osnál.
Egy iylen konfig teljesen megfelel netezős, filmezős otthoni, illetve irodai használatra.
Egy ilyen gépet össze lehet rakni mindennel együtt 100 ezerből
Gamer PC
- Alaplap: gamer PC-hez megéri a piacon található legjobb, legjobban bővíthető alaplapot megvenni, ajánlom az ASUS termékeit
- Processzor: a minimum az i5-öt (4 mag) vagy az AMD X4-es (4 mag) szériáját, de még 300 ezer alatt össze lehet rakni egy i7-es, vagy éppenséggel egy FX 8-as (8 mag!) gépet is. Viszont a csatlakozókra nagyon kell ügyelni, főleg ha a jövőben bővíteni szeretnénk gépünket!
- Videokártya: egy középkategóriás 1GB-os is megfelelő, de hosszabb távra egy erősebb példány az ajánlott, nomeg figyelni kell, hogy a monitor teljesítményéhez megfelelő legyen, mert sokan nem tudják, hogy egy Full HD 24"-es monitornak erősebb VGA kell ahhoz, hogy ugyanazzal a játékkal/programmal ugyan olyan jó teljesítményt érjen el, mint egy 21"-es 1366x768-as monitorral!...
- Memória: minimum 6 GB, de 8 sem árt (igaz, a 16 már fölösleges!).
- Merevlemez: 500GB+
Árban ugyan duplája az előzőnek, megéri, ugyanis játék közben majd 10x jobb teljesítményt jújt!
De itt már kihangsúlyozom, hogy a pénztárca kímélése érdekében jobban megéri AMD-t venni! (AMD FX8120 8x3.10Ghz, össz.: 24.80Ghz! - kb. 42.000Ft; Intel Core i7 960 4x3.20Ghz, össz.: 12.80Ghz - kb. 78.000Ft)
High End
Ezt a konfigurációt nem nehéz leírni: amit egy jó PC-s bolt raktárjába lehet találni az ebben/ezekben mind benne van!
- Alaplap: természetesen a legmodernebbet, legtöbb csatlakozóval rendelkezőt illik belerakni
- Processzor: Intel Core i7 (igaz, picit jobb teljesítményű az AMD fullos procijainál, de ez egyáltalán nem érzékelhető, ez divat.)
- Videokártya: minimum fullos 1, vagy egy 2GB-os, de divat a 2x1GB-os megoldás is
- Memória: 8 elegendő, de illik 16-ot, vagy 32-őt belerakni
- HDD: 1TB+
- SSD
- plusz hűtők, ventillátorok, zajcsökkentő bordázat nem árt
Csupán személyes vélemény ugyan, de nem éri meg ilyen gépet venni! Ugyanis felesleges ez az óriási tudás, a legmodernebb játékokkal, programokkal is ha a felét igénybe vesszük: az egyszerűség kedvéért: (egy ilyen konfig legalább 500 ezer) olyan mintha 200/250 ezer csak dísznek lenne.
Ilyen (vagy sok esetben ennél erősebb) konfig legfeljebb csak mérnököknek, a film, vagy a szoftveriparban dolgozóknak kell. Ennél erősebb ún. Gamer Konfigok megközelítik egy-egy vállalati szerver teljesítményét, otthonra felesleges.
Olcsó PC-k, PC alkatrészek, notebookok - Computer Garage
A cikk felületes!
Egy ajánlás:
- CPU: AMD FX8120 X8 Black Edition (8x3.10Ghz, össz.: 24.80Ghz, 16Mb Cache, AM3+, 64 bit)
- VGA: ATI Radeon HD 6870 1GB DDR5
- RAM: 8GB DDR3 1333Mhz
- HDD: 2TB SATA-II 7200Rpm
- SSD: 64GB
- 8 Chanal Audio
- USB 3.0
- HD monitor